Jste na starém webu, nejnovější informace najdete na novém webu.

Počet návštěv

5690181 návštěv

Nekořský pohár

Již 5. ročník hasičské soutěže NEKOŘSKÝ POHÁR" pod záštitou vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka se konal v sobotu 20. září 2008 SDH Nekoř.

Soutěž je zároveň posledním závodem Okresní ligy v požárním sportu. Letos oproti předchozím rokům počasí Nekořskému poháru příliš nepřálo. To však vůbec neubralo na úrovní zápolení v požárním sportu.

V kategorii mužů sice bylo o celkovém pořadí Okresní ligy již rozhodnuto, přesto byly k vidění velmi pěkné časy nástřiků. Z vítězství se nakonec radovali hasiči Letohrad Kunčice B s časem požárního útoku na nástřikové terče 24,44s, druzí skončili závodníci Letohrad a třetí Dolní Třešňovec A. nekořští muži, kteří jako pořádající svým útokem závody zahajovali s časem 31,48s obsadili 13. místo.

Ještě dramatzičtější byla situace při závodech žen. Tam se mohlo ještě započítáním výdleků nekořského poháru změnit dosavadní celkové pořadí v Okresní lize. na trať opět vyrazily první ženy z Nekoře, časem 31,16 stačily na 7. místo. S velkým napjetím byl sledován útok žen z Dolního Třešňovce, které jsou držitelky časového rekordu útoku na nástřikové terče(22,95). Pokud by jej ještě vylepšily, měly by šanci na celkové vítězství v letošním ročníku Okresní ligy. Rekord sice vytvořily, ale ten opačný, časem 50,39s obsadily až poslední místo a ženy z České Rybné vítězstvím s časem 23,01 potvrdily i celkévé vítězství v lize.

Ceny od sponzorů soutěže si odnášely všechny týmy. První tři navíc poháry věnované vicehejtmanem R. Línkem, který na záháíjení přijel v hasičské uniformě a ve svém úvodním slově označil nekořský pohár za jeden z nejlépších v celém okrese...

O závodníky bylo po všech stránkách dobře postaráno a o tom, že se jim v Nekoři líbilo svědčí i to, že po skončení závodů některé týmy slavily na závodišti až do pozdního večera...

O atmosféře závodů se můžete přesvědčit i z přiložené fotogalerie...

Fotoreportáž:Nekořský pohár 2008
Připojený dokument:ikonavysledkova listina - 20,09 KB
Autor: - red-  -Více-