Jste na starém webu, nejnovější informace najdete na novém webu.

Počet návštěv

5687449 návštěv

Mistrovství ČR V Motoskijeringu v Nekoři

V sobotu 10. ledna 2009 se jel po dvouleté přestávce první závod mistrovství republiky v Motoskijöringu v Nekoři.

........

podrobné informace přinesla například MF Dnes:

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=010&r=mfpardubice&c=1119507

Na webu Orion racing teamu je o nekořských závodech napsáno:

1. závod MČR - NEKOŘ 10.1.2009

Tuto sobotu se konečně dočkali příznivci rychlé jízdy motocyklistů a lyžařů. Po skoro dvouleté pauze se podařilo uspořádat závod Mistrovství ČR „Orion Cup 2009“ v motoskijőringu. Jelo se na úplně nové technické trati v Nekoři nedaleko Žamberka. Atraktivnímu závodu za účasti 17 soutěžících dvojic přihlíželo kolem 600 spokojených diváků.
V jezdeckém poli nechyběl nikdo z favoritů. Do finále se překvapivě nedostal Michal Roušavý, který byl v minulém šampionátů na 2. pozici. Až z finále „B“ a po těsném souboji s Janem Zářeckým si vyjel postup do hlavního finále dvojnásobný mistr ČR Patrik Šroler.
Vyvrcholení závodu – finále „A“ mělo překvapivý průběh. Nejlépe odstartovali Sládek s Čížkem a jeli po celé finále tak suverénně, že už před sebe nikoho nepustili. Zaslouženě tak zvítězili. Pro Josef Sládka z Kostelce nad Orlicí to bylo jeho druhé vítězství v mistrovském motoskijőringu. Ale nejvíce se radoval jeho lyžař Petr Čížek, pro kterého to bylo premiérové vítězství. Petr jezdil několik sezón s výborným Michalem Roušavým, několikrát spolu sahali po vítězství, ale na stupeň nejvyšší vystoupil až v Nekoři se Sládkem.
Největším a milým překvapením závodu byli jezdci z Kostelce nad Černými lesy Lukáš Mohaupt a Karel Sejk, kteří se dokázali prosadit v konkurenci převážně východočeských jezdců. Po celý závod se drželi na 2. pozici, a to až po odmávnutí v cíli. Pro oba jezdce to byl životní výsledek v motoskijőringu. Lukáš už několik sezón zimní závody jezdil, ale nikdy se nedostal do hlavního finále. A pro jeho lyžaře Karla to byl vůbec první motoskijőringu – a tak úspěšný.
Ale po celé finále byl největší boj o „zelený“ věnec za 3. pozici. Nejdříve jeli na této pozici Marek s Navrátilem, ale od 2. kola se před ně probojovali úřadující mistři ČR Švorc s Drašnarem. Ale do boje o 3. místo se zapojili i další jezdci (Mencák s Vaňousem, Kunc s Komůrkou i Svatoš s Furárem). Nakonec z nich byli nejlepší Mencák s Vaňousem.
Seriál MČR bude pokračovat i příští víkend. V sobotu 17.1. se jezdci setkají opět v Nekoři, kdy se pojede podle závod obráceně. A v neděli 18.1. bude jezdce čekat závod v Ústí nad Orlicí na rychlé trati na místním sportovním letišti

.......

Výsledky si můžete prohlédnout v tomto odkazu:

http://www.orionracing.cz/motoskijoring/aktuality/2009/aktuality_3.html

Závody se konají opět v sobotu 17. ledna 2009 na stejném místě - na hasičském sportovišti u bývalé textilní továrny. V 10,30 budou zahájeny tréninky a hlavní závod začíná ve 12,30.

Autor: - red-  -Více-
Rubrika: AKTUALITY
Datum vydání článku: 13.1.2009
Kostel sv. Mikuláše Fara Husitský kostel Pohled z věže kostela
OBECNÍ ÚŘAD NEKOŘ, Nekoř 330, 561 63 Nekoř