Jste na starém webu, nejnovější informace najdete na novém webu.

Počet návštěv

5687351 návštěv

Motoskijöring opět v Nekoři

Třetí závod mistriovství republiky v motoskijöringu se uskutečnil na dobře připravené trati v Nekoři u Žamberka v sobotu 16- ledna 2010.

Mistrovství České republiky v motoskijöringu se z jihu Čech přestěhovalo na východ, kde se tento seriál zrodil. Třetí závod se uskutečnil na dobře připravené trati v Nekoři u Žamberka. Do závodu nastoupilo celkem 21 posádek, bohužel ani jedna jihočeská. Situace na čele byla velmi vyrovnaná, druhý Kunc s Prossem ztrácel pouze jeden jediný bod na Šrolery a Mencák na třetím místě byl pouze bod za Kuncem.

Stručně se zmíním i o systému závodu. Jede se systémem dvanácti kvalifikačních jízd, v nichž se potká každý jezdec s každým podobně, jako je tomu na ploché dráze. Prvních osm jezdců, kteří mají nejlepší umístění z kvalifikačních jízd, postoupí přímo do velkého finále „A". Ostatní musí absolvovat finále „B" z něhož dvě posádky doplní startovní rošt finále „A".

Kvalifikace:

Sítem kvalifikačních jízd nejlépe propluli bratři Šrolerové, kteří sice získali shodný počet bodů jako Kunc s Prossem a Mencák s Bergrem, ale měli více vyhraných jízd (celkem 3). První osmičku doplnili standardní účastníci velkého finále Sládek, Mňuk, Švorc, Mohaupt a Skalka.

O osudu zbylých dvou míst muselo rozhodnout finále „B". Mezi favority patřil Marek s Navrátilem, dále Froňek s Fajkošem a pořadím mohl zamíchat i Roušavý s novým lyžařem Páchou.

Finále „B":

Od startu nejlépe vypálil Roušavý s Páchou, druhý byl Froněk a třetí Marek, který vše kontroloval a vyčkával na vhodný okamžik k předjetí. Po několika kolech se Marek dostal před Froňka a zdálo se být rozhodnuto. To byl ale omyl. Pak se teprve začaly dít věci. Roušavý musel zpomalit, protože jeho lyžař „vadl". Toho využil Marek a dostal se do čela. Roušavý musel následně čelit dalšímu útoku od Froňka, což ale neustál Pácha a šance Roušavého na finále „A" se rázem rozplynuly. Když už to vypadalo, že Froněk bude druhý i jemu spadl lyžař, a tak společně s Markem postoupil letos poprvé Ondračka.

Hlavní finále „A":

Ve velkém finále nejlépe odstartoval ostřílený matador Pavel Kunc (Orion Racing team Litomyšl) Pronásledován Mencákem a třetím Sládkem. Pavel Kunc už od prvních kol diktoval tempo závodu, zatímco dosavadní leadeři bratři Šrolerové museli dotahovat ze zadních pozic. Ve čtvrtém kole z celkových dvanácti měl M. Šroler pád, při kterém se jeho posádce utrhlo lano. Než se jim ho podařilo zpět připevnit, měli už skoro kolovou ztrátu a tím přišli o šanci na dobré umístění. Kunc byl suverénní po celý závod, nedal nikomu nejmenší šanci a v klidu zvítězil. Druhé místo uhlídal Sládek s Čízkem a třetí místo po boji s Mencákem vybojoval Mňuk s Langerem.

Výsledky 3. závodu Nekoř:

1.

KUNC Pavel

ORION RACING TEAM LITOMYŠL

20

2.

SLÁDEK Josef

SMS motokrosu Pardubice

17

3.

MŇUK Josef

MŇUK-MOTOKROS TEAM VYS. MÝTO

15

4.

MAREK Vítězslav

CERMEN racing team

13

5.

MENCÁK Jiří

X-Sport racing team

11

6.

SKALKA Roman

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

10

7.

ŠVORC Josef

AMK v AČR Dobřany v O.H.

9

8.

ŠROLER Patrik

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

8

9.

MOHAUPT Lukáš

SMS motokrosu Benátky n.J.

7

10.

ONDRAČKA Rostislav

6

text převzat z webových stránek http://www.mx-online.cz/

více na tomto odkazu

Kolekce záběrů Milana Ondráka z letošního MČR v motoskijoringu v Nekoři a zároveň odkazy na loňský seriál lze nalézt se svolením autora na přiložených odkazech:

http://arton.rajce.idnes.cz/Motoskijoring_-_Nekor_16.1._2010/

http://arton.rajce.idnes.cz/MOTOSKIJORING_Dobrany_2009/

http://arton.rajce.idnes.cz/Motoskijoring_MCR_2009_Usti_nad_Orlici/

http://arton.rajce.idnes.cz/Motoskijoring_MCR_21.2._2009_Olesnice_v_Orlickych_horach/

Autor: - red-  -Více-
Rubrika: AKTUALITY
Datum vydání článku: 20.1.2010
Kostel sv. Mikuláše Fara Husitský kostel Pohled z věže kostela
OBECNÍ ÚŘAD NEKOŘ, Nekoř 330, 561 63 Nekoř