Jste na starém webu, nejnovější informace najdete na novém webu.

Počet návštěv

5687443 návštěv

Vánoční turnaje ve stolním tenise

VIII. ročník tradičního vánočního turnaje ve stolním tenise se v Nekoři konal 28. prosince 2010.

Loňský rok byl pro všechny příznivce stolního tenisu v naší obci okořeněn nějakou novinkou. Vše se nakonec odrazilo i při organizaci letošního již VIII. ročníku Vánočního turnaje. Vyslyšeli jsme hlasy volající po rozdělení na registrované a neregistrované, a rozhodli se letos uspořádat turnaje dva.
Na 28. prosince 2010 jsme naplánovali turnaj neregistrovaných, který byl rozdělen do tří skupin. Od 13:00 hodin byl zahájen turnaj dětí. Za účasti 6 chlapců, bylo možné vidět, že o talenty v Nekoři a na Bredůvce není nouze. Některé výměny byli opravdu povedené, hlavně na souboje finalistů se opravdu dalo dívat. Celkovým vítězem se nakonec stal Dominik Faltus před Tomášem Faltusem a Alešem Faltusem. Letošní novinkou byly i medaile pro nejlepší, které se setkaly s velkým ohlasem.
Na 17:00 hodin byl naplánován začátek soutěže dospělých. S napětím jsme očekávali, zda se dostaví i potřebný počet žen, tak aby mohla být vypsána jejich samostatná kategorie. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho, a konečný počet 7 žen a 20 mužů nám jen potvrdil, že o stolní tenis je v Nekoři zájem. Na všech stolech se rozpoutaly nelítostné boje. Ženy systémem každá s každou, muži byli nalosováni do čtyř pětičlenných skupin. Z každé skupiny postupovali dva do závěrečné finálové skupiny, další dva do skupiny o 9.-16. místo a poslední ze skupin o umístění na 17.-20. místě. Celý turnaj se hrál na čtyřech stolech a trval neskutečné čtyři hodiny. V devět večer bylo dobojováno.
V kategorii žen byla nejúspěšnější Iva Bezstarostiová, která celým turnajem prošla s jediným ztraceným setem. Druhá v pořadí se umístila Nicola Šimková, která ukázala, že hodiny, které stolnímu tenisu věnovala, nejsou ztracený čas. A na bronzovém třetím místě se umístila Marcela Kolářová, které k umístění pomohly lepší vzájemné zápasy s ostatními účastnicemi turnaje.
V kategorii mužů se na prvním místě umístil Jiří Vítovec z Bredůvky, který nezaváhal ani v jednom zápase. Na druhém místě pak skončil Ondra Bednář, na kterém bylo vidět, že si s pálkou a míčkem rozumí, a my tak můžeme jen litovat, že není v našem soutěžním družstvu. Třetí příčku obsadil Pavel Faltus, který tak potvrdil oprávněnost svého nasazení při losování.
Hodnotit celý turnaj by asi měli ti, kteří hráli a kterým byl určen. Za pořadatele jen musím konstatovat, že jsme byli potěšeni velkým zájmem, a snad se nám podařilo zorganizovat pro občany obce příjemné zpestření vánočních svátků.
Aby to nám registrovaným nebylo líto, že se nemůžeme zúčastnit turnaje, rozhodli jsme se pro letošní rok uspořádat nultý ročník „Nekořského Davis cupu“. Každý z osmičky hráčů hrajících soutěž si měl pozvat jednoho spoluhráče, tak abychom pro turnaj měli osm dvojic. 29. prosince se tak na sále KD sešlo 8 dvojic, které se spolu popasovali v turnaji sehraném stejným systémem jako slavný tenisový Davis cup. Celé odpoledne se bojovalo a až v 19:00 hodin bylo známé konečné pořadí.
Vítězství ukořistila dvojice Tomáš Krejčí ml. se svým spoluhráčem z Mistrovic Robinem Krejčím, kteří ve finálovém klání udolali dvojici Jarda Lehký, Jiří Černohous z Těchonína. Třetí místo pak patřilo dvojici Jirka Lehký, Jan Brőkl z Líšnice.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům a hráčkám, ve všech kategoriích za sportovní výkony, i za bezproblémový průběh po oba dva dny. Ten největší dík ale patří těm, kteří nám pomohli v tom, že jsme mohli turnaj v takovém rozsahu uskutečnit a to tak, aby byl zajímavý pro všechny zúčastněné. Proto bych chtěl závěrem poděkovat všem našim sponzorům. Mezi nimi bych chtěl vyzvednout zejména obec Nekoř v čele se starostou p. Pomikálkem, Sokol Nekoř, firmy DDD p. Krejsy, pekařství p. Adamce, Klas Nekoř, Hellas Nekoř, potraviny pí. Lehké a všechny ostatní, kteří se nějakým způsobem podíleli na organizaci turnajů.

Za oddíl stolního tenisu Tomáš Krejčí st.