Jste na starém webu, nejnovější informace najdete na novém webu.

Počet návštěv

5690204 návštěv

Hokejová sezona 2011-2012

V době, kdy vrcholí finále extraligy ledního hokeje, je vhodné zhodnotit i letošní nekořskou hokejovou sezónu.

Letošní zima si své trumfy nechala až téměř samý závěr, už to vypadalo, že zimní stadion v této zimě nebude možné využít…. Konečně v třetí dekádě ledna přišlo mrazivé počasí. Díky partě obětavých nadšenců a členů TJ Sokol Nekoř se podařilo vyhrnout sníh a připravit zimní stadion k nastříkání ledové plochy. Proti odtávání ledu pod stále silnějšímu slunečními paprsky byla na část černé asfaltové plochy položena bílá látka. Nepočetná parta obětavců pak pravidelným stříkáním připravila led a od soboty 28. ledna 2012 se začalo bruslit.
Exibiční utkání nekořských hokejistů starší ženatí x mladší svobodní se odehrálo v neděli 12. února 2012 v podvečer na zimním stadionu v Nekoři. Po 60 minutách hrací doby skončil zápas 10:10, o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se projevila jak herní zkušenost starších, tak i vyzrálost jejich brankáře, takže se starší ženatí radovali z konečného vítězství. A mladší se za "odměnu" po zápase postarali o úklid hřiště...
Vzpomínkové utkání bývalých spoluhráčů Pepy Krejsy „TJ Sokol Nekoř proti výběru světa“ se konalo ve čtvrtek 16. února 2012. Bylo nutno nejprve z ledu vyklidit téměř 30 cm nového sněhu, pomocí mechanizace a ochotných rukou se to i přes stálé sněžení podařilo. Ve chvíli, kdy hokejisté vyjeli na led, sněžení rázem přestalo a po odehraném utkání začalo zase „sypat“….
Tým výběru světa přivezl Milan Fišer z Ústí nad Orlicí a po mnoha pěkných hokejových momentech za značného zájmu diváků nekořský tým zvítězil 3:0. Po zápase nesmělo chybět společné posezení při vzpomínání na léta strávená s nekořským hokejem a Pepou Krejsou…
LHL Lanškroun .
I v letošním roce opět hrálo v této soutěži mužstvo Klas Nekoř, po odehrané základní části ve 3 skupinách a postupu mezi nejlepších 9 týmů po závěrečných zápasech obsadilo celkové 5. místo z celkových 38 týmů této soutěže.
Hokejový oddíl mládeže
V loňském roce obnovený hokejový oddíl mládeže HC Nekoř se v sezoně 2011/12 značně rozrostl o nové mladé nekořské hráče a zejména o výraznou posilu z Bystřece, Jablonného a Líšnice, která tvoří téměř polovinu týmu.
Je potěšitelné, že po nečekaném odchodu Pepy Krejsy se trénování dětí ujal Láďa Kubíček a Jarda Hrdina z Bystřece, o organizační věci se stará Víťa Kareš. Lukáš Kubíček a bratři hrdinové z Bystřece. Mládežnický oddíl HC Nekoř Má nyní 24 hráčů, z toho jsou 3 děvčata. Mladí hokejisté se zúčastňovali obnovené soutěže mladších žáků Okresního sdružení ledního hokeje Rychnov n. Kn. , kde změřily síly s mladými hokejisty z Rychnova n. Kn., Semechnic, Čestic a Králík.
Herní dovednosti nabírané na trénincích na stadionech v Lanškrouně, Žamberku a i Nekoři, konaných podle počasí a podle toho, jak se podařilo zajistit volnou ledovou plochu, se ještě ně úplně zúročily v turnajích výše zmíněné soutěže. Náš tým, početně sice nejsilnější, ale znatelně věkově nejmladší spíše ve své první sezoně sbírá zkušenosti než výrazné výsledky. Každým odehraným zápasem bylo znát zlepšení.
Cestovat na tréninky i zápasy turnajů je možné díky podpoře rodičů, TJ Sokol Nekoř i obci Nekoř. Velké poděkování patří panu Jiřímu Foglovi z Vejrova, který početnému nekořskému mužstvu zasponzoroval nové dresy. Pokud chuť a nadšení mladým hokejistům vydrží, je položen dobrý základ do budoucna….

Autor: - red-  -Více-
Rubrika: TJ SOKOL NEKOŘ
Datum vydání článku: 6.4.2012
Kostel sv. Mikuláše Fara Husitský kostel Pohled z věže kostela
OBECNÍ ÚŘAD NEKOŘ, Nekoř 330, 561 63 Nekoř