Jste na starém webu, nejnovější informace najdete na novém webu.

Počet návštěv

5690195 návštěv

Hasiči v Nekoři mají nový zásahový vůz

Před hasičskou zbrojnicí bylo v neděli 5.8.2012 odpoledne slavnostně předáno zásahové jednotce obce Nekoř nové hasičské zásahové vozidlo DA - Iveco Daily.

O malou slavnost měla velký zájem i veřejnost, zúčastnily se jí sbory dobrovolných hasičů z okolí, zástupci HZS, náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a další hosté.


Obec Nekoř se v letošním roce rozhodla obnovit hasičské zásahové vozidlo. Opravy stávající avie byly stále nákladnější. Vzhledem k typu a téměř třicetiletému stáří vozidla už bylo neekonomické investovat do starého auta, proto se zastupitelstvo obce rozhodlo pořídit zcela nový vůz. Výběrové řízení na dodání vozidla vyhrála firma THT Polička s nejnižší cenovou nabídkou 1 794 tisíc korun.
Obci se na obnovu hasičského vozidla podařilo získat od Pardubického kraje dotaci ve výši 120 tisíc korun. "Za sebe i Pardubický kraj přeji mnoho šťastných a užitečných kilometrů a ať vám vozidlo dobře slouží," popřál hasičům Roman Línek.
Na další potřebné úpravy a dovybavení vozidla bylo z obecního rozpočtu uvolněno dalších více než osmdesát tisíc. "Jsme velice vděční místním firmám a podnikatelům, kteří vyslyšeli naši prosbu a výraznou měrou přispěli věcnými i finančními dary na dovybavení vozidla, všechny nás jejich velká štědrost překvapila. Díky ní bude možné vozidlo dovybavit navijákem, motorovou pilou, plovacími vestami, přenosnou osvětlovací technikou a dalším potřebným vybavením," podotkl starosta Nekoře Jiří Pomikálek .
Na konec malé slavnosti vozidlu požehnal nekořský farář Pavol Sandánus. Pak už byl v obležení lidí, kteří si vůz i jeho vybavení mohli detailně prohlédnout.

"Nové požární vozidlo by mělo sloužit zejména k prvotním zásahům v obci. Paradoxně však budeme velmi rádi, když bude vyjíždět co nejméně. Pokud k požáru či mimořádné události přece dojde, je vybaveno k rychlému a co nejefektivnějšímu zásahu," dodal Jiří Pomikálek.

Orlický deník 7.8.2012

Autor: - red-  -Více-
Rubrika: AKTUALITY
Datum vydání článku: 8.8.2012
Kostel sv. Mikuláše Fara Husitský kostel Pohled z věže kostela
OBECNÍ ÚŘAD NEKOŘ, Nekoř 330, 561 63 Nekoř