Dětský maškarní karneval 2023

Datum zveřejnění: 
Úterý, 28. Únor 2023

Dětský maškarní karneval 2023

 Po  tříleté kovidové přestávce  byla letošní plesová sezona v Nekoři  ukončena tradičním Dětským maškarním karnevalem. Uspořádaly jej opět nekořské spolky  ve spolupráci s obcí Nekoř.  A tak se v neděli 26. února 2023   sál  Kulturního domu v Nekoři zaplnil   téměř 130 malými  tanečníky v roztodivných maskách a převlecích.  K tomu téměř 120 rodičů a  prarodičů a  sál téměř praskal ve švech….  

Kromě tanečního reje, který  několika soutěžemi oživila Dominika Halbrštátová ve zvířecím převleku, byly na programu další tradiční  disciplíny  dětského karnevalu. Jednou z nich je  přetahování lanem mezi kluky a  děvčaty. Dívčí vítězství  v soutěži  připravené  nekořskými hasiči  následně potvrdily i maminky, které  v přetahování  rovněž tradičně porazily tatínky…. Pořadatelé nezapomněli ani na  hranou pohádku -  letos  se jí ujali táborníci z klubu SHM a   zahráli  krátký  příběh o Lakomci  inspirovaný Molierovou hrou…. O občerstvení  tanečníků se  postarali členové TJ Sokol Nekoř, rovněž tak o  skvělé zmrzlinové poháry.  Vyvrcholením  karnevalu bývala vždy tombola  a nejinak tomu bylo i  letos.  Každý  z malých účastníků si  za svou vstupenku  vylosoval číslo, pod kterým na něho čekala nějaká hračka zakoupená z finančního z příspěvku Obce Nekoř.

A kdo se ještě kromě výše uvedených  podílel na zdárné průběhu karnevalu: pracovníci obce, stolní tenisté a rybáři  zajistili přípravu  a následný úklid sálu, starosta zařídil vytopení a  přípravu tomboly, šatnu  a ozvučení si vzal na starost spolek Nekořala, u vstupného  vítali účastníky myslivci…. Děkujeme všem, kdo pomohli letošní dětský maškarní karneval  zorganizovat…..