Nekořský špacír

Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, 31. Srpen 2017

VI. ročník

 Letošní již šestý ročník „Nekořského špacíru“ uspořádala TJ Sokol Nekoř zpátky v tradičním termínu poslední červencovou sobotu 29.7.2017.

Trasa byla dlouhá přibližně 12 km a vedla ze startu na hřišti v Nekoři  přes Malou přehradu, kolem bývalého mlýna, Netušilovým dolem směrem k Zadnímu lesu, po staré silnici na Pastviny kolem Svaté Trojice na Vejrov, přes hráz Pastvinské přehrady po Údolí až na Brodek a zpět do cíle na hřišti. Jako každý rok dostali všichni účastníci na cestu sušenku a malou minerálku a v cíli  jmenovitě  účastnický  list.

Na trasu letošního ročníku Nekořského špacíru se postupně vydalo  54 účastníků. Z celkového počtu bylo 34 dospělých a 20 dětí. Převážná většina byli občané Nekoře - 47,  pouhých 7 účastníků přijelo z okolí -z Líšnice,  Žamberka,  Letohradu,  Kunvaldu  a  Klášterce.

Nejstarším účastníkem byl letos pan Rudolf Doleček (74 let), který ze sousední Líšnice přichází na náš pochod každý rok.  Naproti tomu nejmladším účastníkem byl na jaře narozený nekořský občánek Josífek Domes  (3 měsíce).

Letošní ročník sice nebyl spojen s prohlídkou žádné firmy, avšak procházka přírodou po našem okolí vedla přes několik zajímavých míst. Věříme, že  i v příštím roce uprostřed prázdnin proběhne další příjemný ročník Nekořského  špacíru.

 

 

Za organizační tým TJ Sokol Nekoř

Marcela  Kolářová

 

 

 

Fotogalerie: