Rozsvícení vánočního stromu 7.XII.2014

Datum: 21. 12. 2014

Druhou adventní neděli byl v Nekoři na náměstíčku slavnostně rozsvícen vánoční strom. Počasí nám naštěstí přálo, nepršelo ani nefoukalo, přesto byla zima a horký čaj nebo svařák přišel vhod. Hudební program zahájil pěvecký sbor Petrklíč ze ZUŠ Letohrad pod taktovkou Mirky Stejskalové, který navodil slavnostní vánoční atmosféru a v podobném duchu pokračovaly děti z nekořské mateřské školy. Zaznělo několik koled a básniček, děti se nerozutekly a my ostatní jsme se mohli potěšit novým nekořským dorostem. Poté vystoupily Flétničky z naší základní školy pod vedením paní Petry Bednaříkové a dvě odvážné sólistky, Nela Cvejnová a Denisa Skalická, které zpestřily program hrou na kytaru.
Díky patří paní učitelce Zářecké a Lehké, paní Stejskalové, paní Bednaříkové, všem muzikantům, zpěvákům a organizátorům za pěkně strávený podvečer.
Součástí programu byl i malý vánoční jarmark, kde se prodávaly výrobky z keramiky, textilu a jiné drobnosti. Naše děti přišlo podpořit spousta návštěvníků, místních i přespolních a myslím, že jsme si to všichni užili. Přeji všem klidný předvánoční i vánoční čas.
Veronika Mikysková